A négy féléves kormányzás és vezetés mesterképzést elvégzők a kormányzati igazgatás és a közigazgatás vezetői pozícióira kapnak felkészítést, ehhez pedig átfogó tudást szereznek az államkormányzással és a vezetői munkával kapcsolatban.
A kormányzás és vezetés tudása a személyiség, a tapasztalatok és a tanulási képesség komplex fejlesztésével építhető. Az Államtudományi és Nemzetközi Tanulmányok Kar mesterképzése elsősorban az államtudományi, jogi, gazdaságtudományi, társadalomtudományi képzési területen felsőfokú végzettséggel rendelkezők számára kínál továbbtanulási lehetőséget, továbbá vezetői karriermotivációt a közszolgálati hivatásterületeken. A négy féléves képzésen négy tematikai modul és számos kurzus képezi az ismeretszerzés alapját. Olyan tárgyakat vehetnek fel a hallgatók, mint például a nemzetstratégiai alapkérdések, a stratégiai kormányzás és közpolitikai tervezés, a kormányzás intézményi alapjai és folyamata, vagy a vezetői személyiségfejlesztés, amely egy önismereti tréning formájában valósul meg. A képzés az egyéni fejlesztésre helyezi a hangsúlyt, így a komplex gondolkodás, a rendszerszintű szemlélet, a hatékony érvelés, a kreativitás és a csoportmunkára való képesség fejlesztése állnak a középpontban.
„A mesterszak hallgatóiból két év alatt okosabb, tisztességesebb és bátrabban gondolkodó embereket, a felelős nemzetszolgálat és a vezetés feladatára felkészült, erős karaktereket szeretnénk formálni”– fogalmazott honlapunknak Kis Norbert egyetemi tanár, nemzetközi rektorhelyettes. A szakfelelős elmondta az is, hogy a tudást, a szemléletet és a személyiséget egyben megragadó, pragmatikus pedagógiára épülő és a tanítást közös tanulásként megközelítő programot alkottak, amelyben a tanulás és az önfejlesztés élményét adják meg a hallgatónak. „Ajánljuk a mesterszakot mindenkinek, aki tudását, azaz önismeretét fejleszteni szeretné és sorsában a vezetői felelősség rendelését érzi”- tette hozzá Kis Norbert.
Szöveg: Szöőr Ádám