Itthon és külföldön egyaránt jó eséllyel helyezkedhetnek el a közszférában vagy akár a magánszférában is azok, akik elvégzik a Nemzeti Közszolgálati Egyetem idén induló új, angol nyelvű nemzetközi igazgatás (International Public Management) alapszakját.
A hat féléves nappali munkarendű képzés nemzetközi szinten is egyedülállóan korszerű, és olyan magas szintű tudást ad a végzetteknek, amivel jó esélyük van az elhelyezkedésre, vagy a továbbtanulásra. Olyan szakembereket képeznek az Államtudományi és Nemzetközi Tanulmányok Karon, akik hatékonyan tudják ellátni a nemzetközi ügyintézői, szervezői, kapcsolattartói feladatokat a közszolgálati intézményrendszer nemzetközi kapcsolataiban, így többek között az Európai Unió és annak tagországai, de más harmadik országok szerveivel való együttműködésben is. Emellett a végzettek nemzetközi szervezeteknél is jó eséllyel helyezkedhetnek el és hatékonyan tudnak majd menedzseri feladatokat ellátni.
Marján Attila, habilitált egyetemi docens, az induló szak felelőse honlapunknak elmondta: céljuk egy versenyképes diplomát nyújtó képzés, amely a hallgatókat képessé teszi arra, hogy a hazai közigazgatás (beleértve a diplomáciai testületet is) nemzetközi kapcsolatokkal foglalkozó munkaköreiben, a nemzetközi szervezetekben, illetve a magánszféra kormányzati vagy nemzetközi kapcsolatokkal kapcsolatos munkaköreiben dolgozhassanak. „A korunkat jellemző gazdasági fejlemények, illetve a társadalmi, regionális és nemzetállami ellenállóképesség szerepének előretörése új megközelítést kényszerít ki a jövő igazgatási szakembereinek képzésének területén is” – fogalmazott honlapunknak a szakfelelős.
A képzés olyan területekre terjed ki, mint például a társadalomtudományi alapok, a nemzetközi jog, az interkulturális tanulmányok, az információs társadalom, a globális gazdasági tanulmányok, az EU intézményi, jogi és döntéshozatali ismeretek, a védelmi és biztonsági tanulmányok, vagy a külügyi igazgatás. Emellett természetesen a nyelvi kompetenciák fejlesztésre is figyelmet fordítanak a hat félév során.
Szöveg: Pap Melinda Patrícia
Fotó: Szilágyi Dénes