„Mindazoknak ajánlott a katonai vezető szak, akikben van kitartás, vezetői ambíció, bátorság, hazaszeretet és hűség, akik képesek csoportban dolgozni, önállóan dönteni és elviselni az ezzel járó felelősséget” – fogalmazott honlapunknak Berek Tamás ezredes, az NKE Hadtudományi és Honvédtisztképző Kar katonai vezető képzésének szakfelelőse. Az intézmény azok jelentkezését várja, akik szeretnék a Magyar Honvédséget és hazájukat katonatisztként, parancsnokként szolgálni.
Az alapképzési szakon diplomát szerzők képesek alegységeket, egységeket irányítani itthon és külhonban, később pedig a mesterképzésen szerzett tudásuk birtokában még magasabb szinten állnak helyt a haza szolgálatában. A nyolc féléves képzés alatt a hallgatók az elméleti tudás mellett, az intézményen kívül teljesítendő „csapatgyakorlattal” kiegészülve, komplex tudást szereznek, így képesek ellátni a fegyvernemi és szakalegységek vezetését és irányítását érintő feladatokat. A hadtudományi-, haditechnikai-, biztonságpolitikai-, valamint vezetési szervezési ismeretek megszerzése mellett a honvédtisztjelöltek társadalomtudományi, természettudományi, műszaki, és hadijogi kérdésekben is átfogó tudást szereznek a harcászati, szakharcászati felkészítés mellett. Az általános ismereteken túl, a hallgatók érdeklődési körüktől függően válaszhatnak specifikációt. Így lehetnek például lövészek, harckocsizók, felderítők, tüzérek, vagy akár vegyvédelmi szakemberek is, vezetői beosztásban.
A tudományterületek széles skáláját felölelő képzésnek kiemelt részét képezi a szakmai idegen nyelv fejlesztése, valamint a katonai pályára való felkészítés fontos része a hallgatók folyamatos testi-fizikai edzése, amelynek során nagy szerepet kapnak az önvédelmi és a katonai sportok” – fogalmazott honlapunknak Berek Tamás.
Szöveg: Zavodnyik Blanka
Fotó: Szilágyi Dénes