Felvételivel kapcsolatos információk
A felvételi eljárások során jelentkezni kizárólag elektronikusan, a https://www.felvi.hu/ honlapon elérhető E-felvételi rendszerén keresztül lehet.
- Regisztráció – Első lépésben regisztrálni kell a felvi.hu honlapon. A regisztrált ügyfelek bejelentkezés után a „Profilom” listát lenyitva, vagy a személyes oldaluk bal menüjéből kiválasztva használhatják a regisztrációhoz kapcsolódó funkciókat, itt jelenik meg az E-felvételi is. Ha valaki korábban már regisztrált a Felvin, akkor az E-felvételi használatához nem kell újra regisztrálnia.
- Biztonsági kód kiküldése – A felületre történő első belépéskor a rendszer automatikusan kiküldi a regisztrált e-mail címre az egyedi biztonsági kódot.
- Jelentkezés kitöltése, dokumentumok feltöltése – Az E-felvételiben a jelentkezők a különböző adatcsoportokban megfelelő menüpontokban rögzíthetik a személyes adataikat, a választott jelentkezési helyeiket és a (már meglévő) eredményeiket. Ezt követően fel kell tölteniük a szükséges és már rendelkezésükre álló dokumentumokat, illetve be kell fizetniük az esetleges kiegészítő eljárási díjat (banki átutalással vagy interneten).
- Hitelesítés – A jelentkezés a hitelesítéssel zárul (e nélkül a jelentkezés érvénytelen). Ajánlott Ügyfélkapun keresztül megtenni, de a kinyomtatott és aláírt hitelesítő adatlap postán is beküldhető.
Magyarországi felsőoktatási intézménybe bárki jelentkezhet, aki rendelkezik legalább érettségi bizonyítvánnyal, vagy azzal egyenértékű bizonyítvánnyal, tanúsítvánnyal, oklevéllel. Az érettségi azonban nem az összes képzési szinthez elegendő.
A magyar felsőoktatási rendszer három fő lépcsőfokból áll: az alap-, a mester- és a doktori képzésből. Ezeket egészíti ki az osztatlan képzés, a felsőoktatási szakképzés, valamint a szakirányú továbbképzés.
Akiknek van már érettségijük, azok felsőoktatási szakképzésre, alapképzési szakokra és osztatlan képzésekre is jelentkezhetnek, viszont a mesterképzést és a szakirányú továbbképzést nem célozhatják meg egészen addig, míg nem szereztek legalább egy alapfokozatú diplomát. Más a helyzet a doktori képzések esetében, hiszen ezekre csakis korábbi, ún. hagyományos képzésben szerzett egyetemi végzettséggel, vagy a bolognai rendszerben szerzett mesterfokozatú diplomával lehet jelentkezni.
Bővebb információ a Képzések menüpontban.
November és december folyamán tartjuk a központi és a kari nyílt napokat is.
Az idei évben:
November 26. – Központi Nyílt Nap
December 3. – Hadtudományi és Honvédtisztképző Kar online Nyílt Nap
December 7. – Víztudományi Kar Nyílt Nap
A felvételi eljárás során az utólagos dokumentáció Oktatási Hivatal által a Felvételi Tájékoztatóban előírt végső időpontjáig kell meglennie a nyelvvizsgának. Ez általában minden évben július első felére esik. Fontos, hogy addigra a keményfedeles bizonyítványnak kell meglennie, nem elegendő csupán az igazolás a nyelvvizsga letételéről.
Az egyetem egyes képzéseire a felvételi jogszabályokban előírt általános dokumentáción (így pl. érettségi, többletpontokat igazoló dokumentumok) kívül speciális jogszabály alapján előír további dokumentációt a jelentkező részére.
Az RTK képzései esetében a speciális dokumentumokról ITT olvashatsz bővebben.
A Hadtudományi és Honvédtisztképző Kar által kért speciális dokumentumok:
– nyilatkozatot arról, hogy a jelentkező hozzájárul nemzetbiztonsági ellenőrzéséhez és vállalja a honvéd tisztjelölti szolgálati viszony létesítését és fenntartását a honvédtiszti alapképzés idejére. A nyilatkozatot a kar honlapján az Oktatás/ Felvételi 2022 katonai alapképzések menüpont alatt találod.
Minden képzési területen és szakon a hatályos jogszabályban meghatározott pontszámítási módszerekkel számítják ki a jelentkezők pontjait, az elért eredményük és teljesítményük alapján, ez lesz a felvételi összpontszám (https://www.felvi.hu/). A pontszámító kalkulátor segítségével a felvételizők ki tudják számolni a várható összpontszámukat.
A kalkulátor a középiskolai tárgyak eredményeiből, az érettségi eredményekből és a többletpontokból – nyelvvizsga, sport eredmény – számolja ki a várható összpontszámot.
A pontszámító a megadott adatok alapján összegez, ami kizárólag tájékoztató jellegű! A kalkulátor nem alkalmas a mesterképzések pontszámítására!
A kalkulátor elérhető ITT.
Pontszámítás alapképzésen ITT.
A mesterképzésre jelentkezők rangsorolásáról a felvételi kormányrendeletben meghatározott keretfeltételeknek megfelelően, a felsőoktatási intézmény meghirdetett képzésenként saját hatáskörben dönt, a jelentkezők által elért felvételi eredmények alapján.
Pontszámítás mesterképzésen ITT.
Alapképzés, osztatlan mesterképzés esetén maximum 100 többletpont szerezhető.
NYELVTUDÁS MAX. 40 PONT
- B2 (középfokú) komplex államilag elismert nyelvvizsga-bizonyítvány: 28 többletpont
- C1 (felsőfokú) komplex államilag elismert nyelvvizsga-bizonyítvány: 40 többletpont
EMELT SZINTŰ ÉRETTSÉGI
- Min. 45%-os eredmény (amennyiben annak százalékos eredményéből történik az érettségi pont számítása), illetve a felsőoktatási felvételi szakmai vizsgán való megfelelés: vizsgatárgyanként 50 többletpont (max. 100 pont)
ESÉLYEGYENLŐSÉG
- Hátrányos helyzetű, fogyatékossággal élő vagy gyermekét gondozó: 40 többletpont
FELSŐOKTATÁSI SZAKKÉPZÉSBEN SZERZETT OKLEVÉL
- Azonos képzési területre jelentkezés esetén (amennyiben az oklevél minősítéséből pontszámítás nem történt): 32 többletpont
KÉPZÉSI TERÜLETENKÉNT ADHATÓ TÖBBLETPONT LÁSD FELSŐOKTATÁSI FELVÉTELI TÁJÉKOZTATÓ 2022 1. TÁBLÁZAT!
- Tanulmányi (pl. OKTV, SZÉTV, ÁSZÉV, Nemzetközi Tudományos Diákolimpia, OTDK/TDK… stb.) vagy művészeti (OMTV) versenyeredmény helyezéstől, versenytől, jelentkezési helytől függően (részletek a Tájékoztatóban)
- Sporteredmény (nemzetközi eredmény, országos bajnokság, diákolimpia)
- Középfokú szakképzettséget tanusító oklevél vagy OKJ szerinti 54-es vagy 55-ös szakmaszámú szakképesítés kizárólag a Tájékoztató 6. sz. táblázata alapján.
Mesterképzésben a többletpontot érő jogcímeket a pontszámítás szabályaihoz hasonlóan a felsőoktatási intézmény szakonként saját hatáskörben állapítja meg (pl. második nyelvvizsgáért, szakmai tevékenységért, publikációért, sporteredményért). Csak esélyegyenlőség címén kötelező legalább 1, legfeljebb 10 többletpontot adni.
A többletpontokról bővebben a Felvi-n található aktuális Felsőoktatási Felvételi Tájékoztatóban olvashatsz.
Alapképzésre és osztatlan képzésre az a jelentkező vehető fel, aki legalább egy emelt szintű érettségi vizsgát tett, vagy felsőoktatási szakképzésben szerzett oklevéllel vagy felsőfokú végzettséget tanúsító (legalább alapképzésben, vagy a régi rendszer szerint főiskolán szerzett) oklevéllel rendelkezik.
A központi felvételi eljárásban a jelentkezés feltételeként meghatározott emelt szintű érettségi vizsgakövetelmény feltételét – a felvételi eljárás részeként a felsőoktatási intézmény által szervezett – legalább 45%-os eredményű Felsőoktatási Felvételi Szakmai Vizsgával (FFSZV vizsga) is teljesíthető.
Abban az esetben jelentkezhet valaki a vizsgára, ha
- a kétszintű érettségi vizsga bevezetése (2005) előtt érettségizett,
- valamely külföldi EGT tagállam, Ukrajnában vagy Szerbiában teljesített érettségi bizonyítvánnyal rendelkezik,
- nemzetközi érettségi bizonyítvánnyal (Diploma of the International Baccalaureate) rendelkezik.
Felsőoktatási Felvételi Szakmai Vizsgára (FFSZV) kizárólag a jelentkezési időszakban lehet jelentkezni a felvi.hu oldal E-felvételi felületén.
A feltételekről ITT olvashatsz bővebben.
A kollégiumokról további információ ITT.
A kettős állampolgárság nem kizáró ok, de az egyiknek mindenképpen magyarnak kell lennie.
Az érettségi vizsga Magyarországon történő átszámítását az Oktatási Hivatal végzi.
A 2022-es felsőoktatási felvételi eljárásban egy emelt szintű érettségivel lehet bekerülni alap- vagy osztatlan képzésre. A többletpontszámítás elve és rendszere nem változik. Emelt szintű érettségiért min. 45 %-os eredmény esetén, amennyiben annak százalékos eredményéből történik az érettségi pont számítása, vizsgatárgyanként 50 többletpont kapható, összesen maximum 100 pont. Nyelvtudásért összesen maximum 40 pont kapható, úgy, hogy B2 (középfokú) komplex államilag elismert nyelvvizsga-bizonyítványért 28 többletpont; C1 (felsőfokú) komplex államilag elismert nyelvvizsga-bizonyítványért 40 többletpont kapható.
A Hadtudományi és Honvédtisztképző Kar által hirdetett valamennyi alapképzésen, a Rendészettudományi Kar által nappali munkarendben – nem hivatásos jogviszonyban állók részére – hirdetett képzéseken, valamint az Államtudományi és Nemzetközi Tanulmányok Kar által hirdetett államtudományi osztatlan mesterképzésen.
További részletek:
Államtudományi és Nemzetközi Tanulmányok Kar
Keresd kollégáinkat az alábbi e-mail címen: felveteli.antk@uni-nke.hu
Hadtudományi és Honvédtisztképző Kar
Keresd kollégáinkat az alábbi e-mail címen: hhk.felveteli@uni-nke.hu
Katonai alapképzési szakok esetében ITT, állami légiközlekedési alapképzési szakról ITT.
Rendészettudományi Kar esetében további információ ITT.
Keresd kollégáinkat az alábbi e-mail címen: tanulmanyi.rtk@uni-nke.hu
Az intézményi felvételi eljárási díjakat 2018-tól eltörölte az NKE.
Az alkalmassági vizsga pontos időpontjáról a tanulmányi osztály kollégái adnak pontos tájékoztatást.
A hallgatói jogviszony létesítésének előfeltétele a büntetlen előélet. Amennyiben a felvett státuszú jelentkező a beiratkozásakor ezt három hónapnál nem régebbi bejegyzésmentes hatósági bizonyítvánnyal nem igazolja, az egyetemre nem iratkozhat be, hallgatói jogviszonyt nem létesíthet. Tehát az erkölcsi bizonyítványt a sikeres felvételt követő beiratkozás alkalmával kell elhoznia, és bemutatnia a felvett státuszú jelentkezőnek.
A rendészeti képzés nappali munkarendben történő alapképzésére a 18. életévét betöltött, de a felvétel évében 25. életévét be nem töltött – a rendvédelmi szervek hivatásos állományú tagjai esetében 30 évesnél nem idősebb –, cselekvőképes, magyar állampolgársággal és magyarországi állandó lakhellyel rendelkező személy vehető fel.
Ugyanez a felvételi korhatár érvényes a HHK honvédtiszti alapképzéseire is.
Önmagában nem kizáró ok sem a szemüveg, sem pedig a kontaktlencse katasztrófavédelem szakon, viszont létezik egy 0,3-as nyers látóélességi határ, mely fölött már nem alkalmas a jelentkező. Ennek szűrését a lakóhely szerinti illetékes Rendőr Főkapitányság egészségügyi szolgálata végzi.
Finanszírozás
A Nemzeti Közszolgálati Egyetemről, valamint a közigazgatási, rendészeti és katonai felsőoktatásról szóló 2011. évi CXXXII. törvény (a továbbiakban: NKE tv.) 21/A. §-a alapján a költségviselés formája szerint a Nemzeti Közszolgálati Egyetem képzésében részt vevő lehet:
- közszolgálati ösztöndíjas hallgató,
- önköltség fizetésére nem kötelezett hallgató, aki a rendvédelmi feladatokat ellátó szervek hivatásos állományának szolgálati jogviszonyáról szóló törvény hatálya alá tartozó hivatásos, a honvédek jogállásáról szóló törvény hatálya alá tartozó hivatásos vagy szerződéses jogviszonyban, illetve pénzügyőri státuszon adó- és vámhatósági szolgálati jogviszonyban (a továbbiakban együtt: hivatásos vagy szerződéses jogviszony) vagy tisztjelölti jogviszonyban áll,
- önköltséges hallgató, vagy
- a katonai és rendvédelmi felsőoktatási intézmények vezetőinek, oktatóinak és hallgatóinak jogállásáról szóló 1996. évi XLV. törvény 2. § f) pontjában meghatározott ösztöndíjas hallgató (a továbbiakban: rendészeti ösztöndíjas hallgató).
A Nemzeti Közszolgálati Egyetemre való felvétel és a hallgatói jogviszony sajátosságairól bővebben ITT tájékozódhat.
A hallgatói önköltségeket tartalmazó táblázatot megtalálod ITT.
Igen, van lehetőség tandíjat diákhitelből fizetni, melynek részleteiről az alábbi linkeken tájékozódhatsz:
Minden önköltség automatikusan 2 részletben kerül kiírásra. Az első részlet befizetése – a regisztráció feltétele – meg kell, hogy előzze a regisztrációs időszak kezdőnapját. A második részlet befizetésének a határideje általában október közepe.
A hallgató vagyoni helyzetére, jövedelmi viszonyaira, tanulmányi eredményére tekintettel fizetési kötelezettségeinek teljesítéséhez mentesség, részletfizetési lehetőség, vagy halasztás (a továbbiakban: fizetési könnyítés) iránti kérelmet nyújthat be elektronikus úton.
A kérvényben felhozott indokokat megfelelően – az azokat alátámasztó dokumentumokkal – igazolni kell. A vagyoni helyzet, illetve a jövedelmi viszonyok igazolására a vonatkozó szabályzatban a szociális helyzet vizsgálatához megadott igazolások az irányadók.
Önköltség fizetési kötelezettség esetén fizetési könnyítésként kizárólag részletfizetés, illetve fizetési halasztás engedélyezhető.
Nem adható mentesség, részletfizetési kedvezmény vagy halasztott fizetési lehetőség a mulasztási és késedelmes teljesítési díj megfizetése alól, továbbá a közösségi célú tevékenységben való részvétel alapján.
A fizetéskönnyítési kérelmet a Neptun Kérvénykezelő rendszerén keresztül elektronikus úton kell benyújtani a Tanulmányi Osztályra.
Erre van lehetőség, amennyiben megüresednek a támogatott férőhelyek. Megüresedett támogatott hallgatói létszámkeretre az átsorolását kérő önköltséges hallgatók közül az vehető át, aki az utolsó két bejelentkezett féléve átlagában legalább 18 kreditet szerzett, teljesítette a Hallgatói Térítési és Juttatási Szabályzat 78. § (1) bekezdésében meghatározott tanulmányi átlagot (min: 3,00-ás súlyozott tanulmányi átlag) és az összesített korrigált kreditindex alapján létrehozott hallgatói rangsor elején van.
Részletesen a Hallgatói Térítési és Juttatási Szabályzat 78.§-a szabályozza ITT.
(Emellett a hallgató csak akkor vehető át, ha esetében teljesülnek a támogatott képzés speciális felvételi feltételeit meghatározó jogszabályban megállapított, az adott támogatott képzésre történő felvétel feltételéül előírt kritériumok.)
A Nemzeti Közszolgálati Egyetem egyedülálló ösztöndíj-lehetőségeket biztosít hallgatóinak. Az alábbi, valamint a további ösztöndíjakról részletes tájékoztatás ITT található.
Teljesítmény alapú ösztöndíjak:
Tanulmányi ösztöndíj: Tanulmányi ösztöndíjat azok a legalább egy lezárt félévvel rendelkező közszolgálati ösztöndíjjal – nappali munkarendben tanuló – rendelkező hallgatók kaphatnak, akik
- adott félévben legalább 24 kreditet teljesítettek
- a korrigált kredit-, illetve ösztöndíj-indexük legalább 3,51
A hallgatóknak semmilyen adminisztratív feladatuk nincsen az ösztöndíj igénylésekor.
Egyetemi szakmai ösztöndíj: Az Egyetemi szakmai ösztöndíjra azok a végzős nappali alapképzésben, egységes osztatlan képzésben, mesterképzésben részt vevő közszolgálati, rendészeti ösztöndíjas hallgatók, tisztjelöltek, önköltséges hallgatók pályázhatnak, akik az egyetemi éveik során kimagasló szakmai tevékenységet végeztek, amellyel az Egyetem és/vagy valamelyik kar jó hírnevét öregbítették.
Hallgatói tudományos ösztöndíj: Hallgatói tudományos ösztöndíjra pályázatot nyújthat be az a nappali munkarendű alapképzésben, egységes, osztatlan képzésben, mesterképzésben részt vevő közszolgálati, rendészeti ösztöndíjas hallgató, a tisztjelölt, illetve az önköltséges nappali munkarendű hallgató, aki kiemelkedő tudományos tevékenységet végez.
Hallgatói közéleti ösztöndíj: Közéleti ösztöndíjra az Egyetem azon, nem doktorandusz hallgatója pályázhat, aki kiemelt közösségi tevékenységet végez. Hallgatói közéleti ösztöndíjban az önköltséges képzésben részt vevő nem doktorandusz hallgató is részesülhet. Hallgatói közéleti ösztöndíjjal a Hallgatói Önkormányzaton kívüli diákszervezeti, szakkollégiumi, tudományos diákköri és egyéb hallgatói szervezeti tevékenység nem díjazható. Az ösztöndíj havonta, a rendelkezésre álló keret összegéig adható.
Nemzeti felsőoktatási ösztöndíj: Nemzeti felsőoktatási ösztöndíj jogcímen a teljes idejű alapképzésben, egységes, osztatlan képzésben, mesterképzésben részt vevő hallgató részesülhet, aki jelenlegi vagy korábbi tanulmányai során legalább két félévre bejelentkezett és legalább 55 kreditet megszerzett, a tanterv szerint teljesítette meglévő tárgyait, illetve következő félévben folytatja tanulmányait. Ösztöndíjat kap a hazai felsőoktatásban résztvevő hallgatók számának 0,8%-a, de intézményenként legalább egy fő. Ezt az ösztöndíjat teljes tanévre lehet elnyerni. Az ösztöndíj elnyerésének további feltételeit és az elbírálás szempontrendszerét a pályázati felhívás tartalmazza.
Szociális alapú ösztöndíjak:
Rendszeres szociális ösztöndíj: A rendszeres szociális ösztöndíj a hallgató szociális helyzete alapján – az intézményi térítési és juttatási szabályzatban rögzített eljárási rend és elvek szerint – egy képzési időszakra biztosított, havonta folyósított juttatás.
- Az a nappali munkarendben tanuló közszolgálati ösztöndíjas hallgató, akinek a családjában az egy főre eső havi nettó jövedelem nem haladja meg a pályázat beadásának időpontjában érvényes mindenkori legkisebb öregségi nyugdíj 350 százalékát, kérheti a rendszeres szociális ösztöndíj megállapítását pályázat útján.
- Az ösztöndíjra minden félévben újra kell pályázni. A sikeres pályázat feltétele valamennyi szükséges igazolás csatolása.
- Az első alkalommal támogatott nem rendészeti képzésben részt vevő, közszolgálati ösztöndíjas nappali munkarendű képzésben hallgatói jogviszonyt létesítő hallgató kérelemre jogosult alaptámogatásra, a rendelkezésre álló keretösszeg erejéig, amennyiben a rendszeres szociális ösztöndíj feltételeinek megfelel. A pályázat kiírása és elbírálása a rendszeres szociális ösztöndíj rendjének megfelelően történik.
- A pályázathoz minden esetben csatolni kell:
- a Járási Hivatal/ Fővárosi Kormányhivatal Kerületi Hivatala által kiállított EREDETI és három hónapnál nem régebbi igazolást – vagy ezzel megegyező tartalmú, jegyző által kiállított okiratot – arról, hogy az állandó lakcímre kik vannak bejelentve.
- Az eltartók jövedelmének a Nemzeti Adó- és Vámhivatal által történő eredeti igazolását (köztisztviselői, kormánytisztviselői és közalkalmazotti jogviszony esetén nem szükséges csak a munkáltatói igazolás).
- A szülő(k)/eltartó(k) munkáltatója által kiállított eredeti hivatalos igazolást, amely tartalmazza, hogy a szülő/eltartó mióta dolgozik az adott helyen, és tételesen, havi bontásban fel kell tüntetni rajta az utolsó 3 hónapban a szülő/eltartó nettó jövedelmét.
- A további szükséges igazolások listáját a hallgatói térítési és juttatási szabályzat tartalmazza, amely megtalálható ITT.
- A pályázatokat minden félév elején a meghirdetett időpontokban a Diákjóléti Bizottságnak kell leadni.
Rendkívüli szociális ösztöndíj: A rendkívüli szociális ösztöndíj a hallgató szociális helyzete váratlan romlásának enyhítésére – az intézményi térítési és juttatási szabályzatban rögzített eljárási rend és elvek szerint – folyósított egyszeri juttatás. Rendkívüli szociális ösztöndíjban a hallgató kérelme alapján részesülhet.
Szakmai gyakorlaton való részvétel támogatása: Az ösztöndíjban az a nappali munkarendben tanuló alapképzésben, egységes, osztatlan képzésben, mesterképzésben részt vevő közszolgálati ösztöndíjas hallgató részesülhet, aki esetében a szakmai gyakorlat végzésének helye és a lakóhely közötti távolság mértéke legalább 5 km.
Bursa Hungarica Felsőoktatási Önkormányzati Ösztöndíj: A Bursa Hungarica Felsőoktatási Önkormányzati Ösztöndíjrendszer célja az esélyteremtés érdekében a hátrányos helyzetű, szociálisan rászoruló fiatalok felsőoktatásban való részvételének támogatása. Bursa Hungarica Ösztöndíjban részesülhetnek azok a hallgatók, akiket az állandó lakóhelyük szerinti települési önkormányzat az Ösztöndíjrendszer keretében támogatásban részesített, továbbá nappali munkarendű alapképzésben, mesterképzésben, osztatlan képzésben folytatják tanulmányaikat.
Az Egyetem által meghatározott egyéb ösztöndíjak:
Egyetemi közösségi díj: Az Egyetemi közösségi díjra azok a végzős nappali munkarendű alapképzésben, egységes, osztatlan képzésben, mesterképzésben részt vevő közszolgálati ösztöndíjas hallgatók, valamint ugyanezen képzési formákon tanuló önköltséges hallgatók pályázhatnak, akik az egyetemi éveik során kimagasló közösségi tevékenységet végeztek, amellyel az Egyetem és/vagy valamelyik kar jó hírnevét öregbítették.
Kiemelt tanulmányi ösztöndíj: Kiemelt tanulmányi ösztöndíjra az a nem első alkalommal beiratkozó teljes idejű alapképzésben, egységes, osztatlan képzésben, mesterképzésben részt vevő közszolgálati ösztöndíjas hallgató pályázhat, illetve az a rendészeti ösztöndíjas hallgató adhat be kérelmet, aki
- adott képzésen folytatott tanulmányai során legalább két félévre bejelentkezett;
- tanulmányai során legalább 55 kreditpontot megszerzett, és a képzésben eltöltött aktív félévei alapján az ajánlott tanterv szerinti félévének megfelelően nincs elmaradt kötelező és kötelezően választható tantárgya;
- az intézményben folytatott tanulmányai során az utolsó két aktív félévben kiemelkedő, a két félév átlagában legalább 4,31 és félévenként legalább 4,00 ösztöndíj-indexet ért el;
- kimagasló szakmai és közösségi munkát végez; továbbá
- nincs ellene folyamatban lévő fegyelmi eljárás és nem áll fegyelmi büntetés hatálya alatt.
Jó tanuló, jó sportoló díj: A díj célja a tehetséggondozás, a hallgatók ösztönzése jobb tanulmányi és sporttevékenységre, bebizonyítani, hogy az egyetemi tanulmányok és a magas szintű sport összeegyeztethető. A díjat pályázat alapján lehet elnyerni. A pályázatot az oktatási ügyekért felelős rektorhelyettes hirdeti meg tanévenként egyszer.
Szakkollégiumi ösztöndíj: Szakkollégiumi ösztöndíjban az Egyetem azon hallgatója részesülhet, aki a Kollégiumi Szabályzat mellékletében meghatározott egyetemi szakkollégium tagja (továbbiakban: szakkollégista) és a szakkollégiumi ösztöndíjra vonatkozó szempontrendszer alapján legalább 25 ponttal rendelkezik. Az ösztöndíj odaítélésének feltétele, hogy a szakkollégista a szakkollégium keretei között aktív tudományos és tanulmányi szervező munkát végezzen, továbbá a szakkollégium oktatói vezetője a szakkollégistát az ösztöndíj elnyerésére javasolja, és a pályázatában foglaltakat aláírásával igazolja.
Tudományos Diákköri ösztöndíj: Tudományos diákköri ösztöndíjban az Egyetem azon hallgatója részesülhet, akinek aktív tudományos diákköri munkáját a Tudományos Diákköri titkárok javaslata alapján a kari TDK vezető oktatója és a kari tudományos diákkörökért felelős dékánhelyettes javaslatára a dékán elismeri. Tudományos diákköri ösztöndíjban részesülhet minden olyan hallgató, aki az alábbi feltételeknek megfelel:
- valamely kari TDK regisztrált, aktív tagja,
- Kari Tudományos Diákköri Tanács (KTDT) ügyrendjében meghatározott kötelezettségeinek eleget tett.
Pro Juventute ösztöndíj: A Pro Juventute ösztöndíj olyan végzős, a teljes idejűnappali munkarendű alapképzésben, egységes, osztatlan képzésben, mesterképzésben, felsőoktatási szakképzésben részt vevő tisztjelöltek, illetve közszolgálati, rendészeti ösztöndíjas hallgatók, valamint önköltséges hallgatók számára alapított díj, akik egyetemi éveik során kimagasló közösségi és szakmai tevékenységet végeztek, s amellyel az Egyetem és/vagy valamelyik kar jó hírnevét öregbítették.
A tisztjelölti jogviszonyban álló hallgatók juttatásai (speciális jogszabályok határozzák meg):
- évi CCV. törvény a honvédekjogállásáról 230. §-a értelmében a honvéd tisztjelölt havonta a miniszter rendeletében meghatározottak szerinti illetményre jogosult. Az illetmény alapilletményből és tanulmányi díjból, valamint illetménypótlékból áll. Az alapilletmény legalább a garantált bérminimumnak megfelelő összeg. Az alapilletmény évfolyamonkénti eltérő mértékét, a tanulmányi díj mértékét és az illetménypótlék összegét a miniszter rendeletben állapítja meg. Az illetményen felül a honvéd tisztjelöltet megillető egyéb juttatásokat miniszteri rendelet állapítja meg.
Fontos, hogy ezen juttatásokat nem az egyetem biztosítja!
2015 évi XLII. törvény a rendvédelmi feladatokat ellátó szervek hivatásos állományának szolgálati jogviszonyáról 287. §-a értelmében a rendvédelmi tisztjelölt havonta a miniszter rendeletében meghatározottak szerinti illetményre jogosult. Az illetmény alapilletményből, tanulmányi díjból, valamint illetménypótlékból áll. Az alapilletmény legalább a garantált bérminimumnak megfelelő összeg. Az alapilletmény évfolyamonkénti eltérő mértékét, valamint a tanulmányi díj mértékét és az illetménypótlék összegét a miniszter rendeletben állapítja meg. A rendvédelmi tisztjelölt miniszteri rendeletben meghatározottak szerint kollégiumi elhelyezésre, térítésmentes élelmezési, ruházati ellátásra, tanszertámogatásra, ezen túlmenően egyes költségtérítésre és szociális juttatásokra jogosult. A rendvédelmi tisztjelölt pénzbeli járandóságait a rendvédelmi szerv havonta egy összegben a tisztjelölt által megnevezett fizetési számlára átutalja.
a Nemzeti Adó-és Vámhivatal személyi állományának jogállásáról szóló 2020. évi CXXX. törvény 244. §-a értelmében a pénzügyőr tisztjelölt havonta a miniszter rendeletében meghatározottak szerinti illetményre jogosult. Az illetmény alapilletményből, tanulmányi díjból, valamint illetménypótlékból áll. Az alapilletmény legalább a garantált bérminimumnak megfelelő összeg. Az alapilletmény évfolyamonkénti eltérő mértékét, valamint a tanulmányi díj mértékét és az illetménypótlék összegét a miniszter rendeletben állapítja meg. A tisztjelölt foglalkoztatási szabályzatban meghatározottak szerint kollégiumi elhelyezésre, térítésmentes élelmezési, ruházati ellátásra, tanszertámogatásra, ezen túlmenően egyes költségtérítésre és szociális juttatásokra jogosult. A tisztjelölt pénzbeli járandóságait a NAV havonta egy összegben a tisztjelölt által megnevezett fizetési számlára átutalja.
Képzések
A Nemzeti Közszolgálati Egyetem hazánk egyik legfiatalabb és legmodernebb felsőoktatási intézménye, de elődintézményei nagy múltra tekintenek vissza. Ahogy jelmondatából is kiderül, „A haza szolgálatában”, a 21. század gazdasági és társadalmi kihívásainak megfelelően végzi a közigazgatási szakemberek, valamint a rendőr-, tűzoltó-, pénzügyőr- és a honvédtisztek magas színvonalú képzését; az államtudományi és közigazgatási, a rendészeti, a katonai, nemzetbiztonsági, illetve a nemzetközi és európai közszolgálati felsőoktatás területén egyedülálló képzést biztosít a diákok számára. A több mint félévszázados múltra visszatekintő bajai vízügyi szakemberképzés a vízügyi ágazat egyik legfontosabb utánpótlási bázisa. 2018-tól Szolnokon újraindult az állami pilótaképzés. 2022-től műszaki képzési területen tűzvédelmi mérnöki képzést indít az Egyetem.
Az Egyetemen 18 alapképzés, 1 osztatlan mesterképzés, 20 mesterképzés, számos szakirányú továbbképzés és 4 doktori iskola működik.
Hivatalosan szak, szakirány vagy munkarend váltására van lehetőség és egy lezárt aktív félévet követően. Kizárólag azonos képzési szintre és a képzési idő alatt egyszer engedélyezhető. További feltétele, hogy abban a felvételi eljárásban, amiben felvételizett a hallgató, a másik kar által támasztott kritériumoknak és pontszám követelményeknek is meg kell felelni. Szak, szakirány, munkarend váltására az előző szorgalmi időszak végétől az őszi félévre vonatkozóan szeptember 15-ig, a tavaszi félévre vonatkozóan február 15-ig kerülhet sor. A kérelmet a megelőző tanulmányi félév vizsgaidőszakának utolsó napjáig kell benyújtani.
Karrier
- Biztos ÁLLÁST és biztos FIZETÉST, ha nálunk végzel!
- KÜLFÖLDI TANULÁSI lehetőséget minden érdeklődő hallgatónknak!
- INGYENES KOLLÉGIUMI ELHELYEZÉST az ország legmenőbb campusán!
MI A JÖVŐ VEZETŐIT KÉPEZZÜK!
Ha
- a kormányzati karrier, a közigazgatás és az állam ügyei érdekelnek,
- az államtudományok doktora szeretnél lenni,
- a nemzetközi kapcsolatok, az európai ügyek ésa diplomáciai pálya lehetősége vonz,
ha
- a korszerű haditechnika,
- a bajtársiasság és a csapatmunka,
- a honvédtisztek vagy a tűzoltótisztek bátor helytállást követelő élete csábít,
ha
- a bűnügyek felderítése,
- a határ- vagy a közlekedésrendészet világa,
- a katasztrófavédelem kihívásai vonzanak,
- tűzvédelmi mérnökként szeretnél dolgozni,
ha
- a jövő mérnök szakembere kívánsz lenni,
- a kulcsfontosságú vízügyi területen kívánsz dolgozni,
- részese akarsz lenni a fenntartható vízgazdálkodás megvalósításának,
- érdekel a vízpolitika és a vízdiplomácia,
AKKOR A NEMZETI KÖZSZOLGÁLATI EGYETEM VÁRJA JELENTKEZÉSEDET!
EGYEDI KÉPZÉSEKET KÍNÁLUNK; TÖBBSÉGÜK CSAK EZEN AZ EGYETEMEN ÉRHETŐ EL!
Valósítsd meg álmaidat a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen! Válaszd a biztos jövő egyetemét!
Az interaktív online felület célja az, hogy a végzettek a saját végzettségükkel, illetve az azonos vagy akár teljesen más képzési területen szerezhető végzettségekkel kapcsolatosan a munkaerőpiacra vonatkozó információkat szerezhessenek. A felületet nem csupán a végzettséggel rendelkezőknek, hanem a pályaválasztás előtt állóknak is ajánljuk.
Az érdeklődők számos kérdésre választ kaphatnak az adatbázis felhasználásával: dolgozott-e már a végzett az abszolválásakor, illetve megszerezte-e rögtön a végzést követően a végzettséget igazoló dokumentumot? Érezte-e a végzett a diploma hiányát, amennyiben anélkül már kilépett a munkaerőpiacra? Milyen formában találta első munkahelyét, tanult-e tanulmányai alatt külföldön? A felület segítségével információt nyerhetünk a végzettek fő munkaerőpiaci státuszára vonatkozóan, megtudhatjuk, hogy a tanulmányai során megszerzett tudásokat milyen mértékben tudják hasznosítani, illetve több dimenzió mentén vizsgálhatjuk a jelenlegi munkájukkal való elégedettséget is.
Adminisztratív Adatbázisok Egyesítése 2020
Az interaktív keresőfelület lehetőséget ad arra, hogy négy különböző végzett évfolyam tanulmányi és munkaerőpiaci adatait vizsgálhassuk minden olyan képzésen, amelyen az adott tanévben legalább tizenöten sikeresen végeztek. Néhány kattintással választ kaphatunk – többek között – olyan kérdésekre, hogy az adott szakon és évfolyamon végzettek milyen gyorsan helyezkedtek el, mekkora jövedelemmel rendelkeznek, mely ágazatokban és milyen munkakörökben dolgoznak, valamint milyen arányban és irányban tanulnak tovább.
A Nemzeti Közszolgálati Egyetem a közigazgatás, a honvédelem és a rendvédelem, valamint a vízügy területére képez szakembereket.
A Karrierportált azzal a céllal hozta létre az Egyetem, hogy segítséget nyújtson végzettjeinek szakmai karrierjük építésében.
A Karrierportálon a regisztrált diplomások megadhatják önéletrajzi adataikat, továbbá lehetőségük van arra, hogy válogassanak a közszolgálat munkáltató szervezetei által betöltetlen álláshelyeikre kiírt pályázatok között, így célzottan is jelentkezhetnek a kívánt pozícióra.
A Karrierportálon a közszolgálat munkáltatóinak lehetősége van arra, hogy megtekintsék a regisztrált diplomások által feltöltött önéletrajzokat, továbbá, hogy betöltetlen álláshelyeikre pályázatot jelentessenek meg a regisztrált diplomások részére. Így a portál célzott segítséget nyújt a munkáltatók részére, hogy szakembereket keressenek és hatékonyan felvehessék a kapcsolatot a potenciális jelöltekkel.