Civil biztonsági vezetőket is képez a Nemzeti Közszolgálati Egyetem. A Rendészettudományi Karon működő biztonsági szakirány diplomásai a mintegy 100 ezer főt foglalkoztató magánbiztonsági piacon, valamint az önkormányzati rendészet szerveinél tölthetnek be vezetői pozíciókat.
A Christián László ezredes, egyetemi docens által vezetett Magánbiztonsági és Önkormányzati Rendészeti Tanszék 2013 óta működik a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen. A magánbiztonsági képzés a szakma prominens képviselőinek és a végzett hallgatók közreműködésével tavaly teljes egészében megújult, így olyan naprakész végzettséget kapnak a hallgatók, amellyel nagyon jók az elhelyezkedési lehetőségük a magánbiztonsági piacon, vagy az önkormányzati rendészet területén is. „A nálunk végzettek elsősorban nem rendőrök lesznek, hanem civil biztonsági vezetők, ugyanakkor arra is van lehetőség, hogy volt hallgatóink valamelyik rendvédelmi szerv állományába kerüljenek”– fogalmazott honlapunknak Tóth Levente megbízott tanszékvezető-helyettes. A szakember elmondta, hogy a diplomások a tanszék partnerei által felajánlott állásajánlatok között is válogathatnak, akár egyből vezetői megbízást is kaphatnak. „Már házon belüli munkalehetőséget is tudunk kínálni a végzetteknek, a Ludovika Biztonsági Szolgálatban, amelynek biztonsági osztályvezetője egy 2017-ben végzett nappali tagozatos hallgatónk”- fogalmazott Tóth Levente.
A Magánbiztonsági és Önkormányzati Rendészeti Tanszék a legnagyobb magánbiztonsági cégekkel illetve szakmai szervezetekkel működik együtt, így „éles” környezetben gyakorolhatnak a hallgatók. A legismertebb nagy magánbiztonsági, illetve multinacionális cégek (Justice Security, Magnum Security, MPT Security Zrt., Hikvision, Bosch Hungary, TVT Vagyonvédelmi Zrt., HMEI Zrt., FÖRI, In-Kal Zrt., stb.) felajánlásai révén jól felszerelt biztonságtechnikai szaktanteremben tanulhatnak a fiatalok, akiknek a cégvezetők számos mentor- és ösztöndíjprogramot is felajánlanak. A tanszék a már korábban is meglévő alapképzés mellé 2020 szeptemberétől akkreditált mesterképzést is indított, így a továbbtanulás lehetősége is megoldott.
„Mind az önkormányzati rendészet, mind a személy és vagyonvédelmi, magánnyomozói tevékenység rendkívül sokrétű és izgalmas, nagy fejlődésben lévő terület, amely számtalan kihívást és komoly perspektívát kínál azoknak, akik ezt a pályát választják”- mondta el honlapunknak Tóth Levente.
Szöveg: Szöőr Ádám