Rendkívül sokan voltak kíváncsiak a Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) képzéseire az Educatio Nemzetközi Oktatási Szakkiállításon január 11. és 13. között, ahol az intézmény mind a négy kara képviseltette magát.
A mintegy kétszáz kiállító között a hazai és nemzetközi közigazgatási, rendészeti és honvédelmi, valamint vízügyi szakemberek képzésének bázisintézménye, az NKE idén is bemutatta teljes képzési palettáját a 24. Educatio Szakkiállításon. A Hungexpo Budapest Kongresszusi és Kiállítási Központ közel húszezer négyzetméteres „A” csarnokában megtartott eseményen a katonai szolgálat, illetve a nemzetközi biztonság- és védelempolitika iránt elhivatottságot érzők a Hadtudományi és Honvédtisztképző Kar oktatóitól és hallgatóitól kaphattak választ kérdéseikre. Lippai Péter dandártábornok, a kar dékánja arról is tájékoztatta a fiatalokat, hogy 2024 szeptemberétől a jelenlegi létszámhoz képest 15 százalékkal több hallgatót várnak a HHK öt katonai alapképzésére. Fontos, hogy ők a hallgatói jogviszonyuk mellett a Magyar Honvédség szerződéses katonái lesznek, így nem ösztöndíjat, hanem illetményt kapnak, amely már az első évesek esetében is minimum bruttó 330 ezer forint havonta. Később pedig a bizonyos szakokon végzett tisztek a kezdő diplomások között a legmagasabb fizetésben részesülnek majd – tette hozzá.
Az Educatio 2024 kiállításon sokan érdeklődtek a rendészeti és a katasztrófavédelmi pálya iránt is, amit a Rendészettudományi Kar (RTK) munkatársai mutattak be a látogatóknak. Kovács Gábor r. vezérőrnagy, az RTK dékánja a rendezvényen úgy fogalmazott: a karon olyan rendészeti szakembereket képeznek, akik a jövő biztonságát szolgálják. Beszélt arról is, hogy az RTK tisztjelöltjei a jogviszonyukhoz kötötten jelentős havi illetményben részesülnek, a végzést követően pedig biztos munkahelyre számíthatnak.
Évről évre nő az Államtudományi és Nemzetközi Tanulmányok Kar képzéseire jelentkezők száma és ez az érdeklődés az Education is megmutatkozott. A hazai, vagy nemzetközi közigazgatási karrierre készülők ezzel kapcsolatban is kérhettek felvilágosítást az NKE standjánál. Azok a diákok pedig, akik a jövő egyik kulcsfontosságú erőforrásával, a vízzel kapcsolatos tudást szeretnék elsajátítani, az NKE bajai Víztudományi Karának (VTK) képzéseiről tájékozódhattak. Az elsőszámú cél, hogy a hallgatókat a vízügyi szolgálatban való tevékenységre készítsék fel, másrészt a víziközmű ágazatban lássanak el vezető pozíciót, de vállalkozásoknál is elhelyezkedhetnek – sorolta az unikális kar előnyeit Bíró Tibor, a VTK dékánja. Kiemelte: a magyar vízügyi szakemberek a nemzetközi piacon is nagyon keresettek.
Az NKE február 8-án online nyílt napot tart, ahol a kari képzésekről szóló információk mellett lehetőség lesz további kérdéseket is feltenni a jelentkezőket érintő legfontosabb tudnivalókkal kapcsolatban.
Az Education készült videó ITT tekinthető meg.
Szöveg: Szabó Réka Zsuzsanna
Fotó: Szilágyi Dénes