Az egyetem a második félévben is a Nemzetközi Welcome nap keretében köszöntötte újonnan érkezett nemzetközi hallgatóit az Nemzeti Közszolgálati Egyetem, akiknek a száma évről évre nő. Idén több mint hetvenen választották az NKE valamelyik karát az Erasmus+ ösztöndíjprogram keretében.

A Nemzetközi Kapcsolatok Iroda munkatársai ajándékcsomaggal várták a világ különböző pontjairól érkezett hallgatókat. Idén Lengyelország, Csehország, Bulgária, Románia, Kína, Görögország Franciaország, Lettország, Portugália, Olaszország, Belgium, Görögország, Oroszország, Izrael, Németország, Azerbajdzsán, Törökország, Szlovákia és Anglia is képviselteti magát. A Zrínyi-teremben tartott ünnepségen elsőként Prof. Dr. Kis Norbert továbbképzési és nemzetközi rektorhelyettes szólt a hallgatókhoz, aki amellett, hogy kiemelte az egyetem nemzetközi kapcsolatainak fontosságát, gratulációját is kifejezte a hallgatóknak, amiért a mi egyetemünket választották. Mint mondta, reméli, hogy a félév végén minden hallgató elégedetten fog hazatérni Budapestről.

A Nemzetközi és Európai Tanulmányok Kart Dr. Bóka János tudományos és nemzetközi dékánhelyettes mutatta be. Megemlítette, hogy a NETK munkatársainak ajtaja mindig nyitva áll a hallgatók felé, és hogy az órák mellett számos egyéb tudományos illetve szabadidős programot is szerveznek az érdeklődőknek.

Ezután Dr. Peres Zsuzsanna, az Államtudományi és Közigazgatási Kar tudományos és nemzetközi dékánhelyettese részletezte a bővülő kar sajátosságait és a széles kurzuskínálatot. Végül Dr. Jobbágy Zoltán, a Hadtudományi és Honvédtisztképző Kar nemzetközi és tudományos dékánhelyettese üdvözölte az újonnan érkezőket, és kívánt nekik hasznos és élményekkel teli időtöltést nálunk.

A köszöntők után a az Erasmus Student Network mentorai által szervezett játékos feladatok segítségével ismerkedhettek egymással a magyar és nemzetközi hallgatók.

Szöveg: NKI